Adam Pietrzak

Owner

Św.Rodzina w blasku światła miasta

Żyjemy zdecydowanie za szybko...

Witaj 

Wszyscy żyjemy za szybko, nie zauważając siebie i otaczającego nas piękna na ulicach.Niestety, ale w biegu dnia codziennego, to wszystko nam umyka! Fotografując patrzę na świat zupełnie inaczej niż kiedyś, ponieważ staram się dostrzegać najmniejszego detalu, często nie zauważalnego. Zanim poświęciłem się w pełni swojej największej pasji, to traciłem wiele ciekawych momentów. Często idąc ulicą nie dostrzegałem tych wszystkich wspaniałych, otaczających nas rzeczy. Fotografia lotnicza wymaga zdecydowanie czasu, cierpliwości, wyczucia i pełnego zaangażowania. Trzeba zdecydowanie wiedzieć, co chcemy przekazać odbiorcy. Dopiero wtedy szukać odpowiedniej kompozycji, oświetlenia, kadrów. Poświęcam tyle czasu, aby połączyć te wszystkie elementy w całość. Dzisiaj mogę powiedzieć, to z pełną odpowiedzialnością- jestem uzależniony! Tak! Jestem uzależniony od fotografii i jest to najlepszy nałóg jaki mógł mnie opętać. Poświęcam dużo czasu na analizę swoich zdjęć, bo wszystkie te zamrożone chwile są dla mnie kompletowaniem wspomnień, do których mogę wróci w dowolnym momencie. Odkąd złapałem pierwszy raz aparat, to nie wiedziałem jeszcze, że się zakocham. Jednak, to perspektywa lotnicza mnie zauroczyła, a potem to już nie wyobrażałem sobie nie robić tego dalej. Wykonując zdjęcia z powietrza uczymy się również przyrody, ptaków i ich zachowania, ponieważ mając drona w powietrzu- muszę uwzględnić ich obecność i przewidzieć zachowanie. Zdjęcia, które widzicie, to moja wizja na otaczający świat, ale uwielbiam również oglądać prace innych. Chciałbym Wam napisać, że jest to na tyle bogaty świat w rożnego rodzaju zjawiska, że dostarcza mi inspiracji na wiele lat, a być może i na całe moje życie. Dzięki temu, co robię otworzyłem oczy na całe piękno natury. Z czasem wzrasta zainteresowanie i ciekawość- człowiek zaczyna od siebie wymagać więcej. To naturalny proces rozwoju, który przyczynia się do pogłębiania wiedzy nie tylko fotograficznej, ale tez przyrodniczej, której wcześniej kompletnie nie znałem.

Fotografia jest dla mnie ewakuacją od codzienności, to sposób na zatrzymanie wszystkich niepotrzebnych myśli. Zwłaszcza, jeżeli mieszkasz w tak pięknie położonym mieście jak Piła. To wspaniałe uczucie jeśli zrobisz fotkę  na którą czekałeś i możesz podzielić się nią ze światem. Piękno fotografii polega na tym, że każdy może tworzyć wspaniałe zdjęcia. Nie daj się złapać na chwyt marketingowy dotyczący nowego aparatu. Zadaniem zawodowych sprzedawców jest sprzedać produkt, a sprzęt w rękach osoby bez wiedzy nie ma wartości. Dlatego warto robić dużo zdjęć sprzętem, który masz! Pamiętaj, że aparat jest tylko narzędziem dla fotografa i on powinien mieć całkowitą kontrolę nad nim, by uzyskać pożądany efekt.

 

 Projekt Piła

W marcu tego roku (2022) rozpocząłem dla mnie bardzo ważny projekt związany z miastem Piła. Początkowo myślałem, że wiem jak to zrobić, ale kiedy rozpoczęły się prace, okazało się pod górkę. Postanowiłem zatem spojrzeć na mapę i zastanawić się nad obiektami, które będę fotografował. Byłem przekonany, że „projekt Piła” będę mógł zamknąć na początku 2023r. Niestety, ale ilość pracy, którą trzeba włożyć nie pozwoli mi na wcześniejszą finalizację . Z ogromną przyjemnością chciałbym się z Wami już podzielić szczegółami, ale myśle, że niespodzianki smakują lepiej. Mam tez po drodzę dla Was przygotowane inne ciekawe rzeczy.